Silvester v Moskve

Destinácia: Rusko, Moskovská oblasť, Moskva
Kód zájazdu: 1054419
Cena od: 496 €
Príplatky od: 475 €
Poznávacie zájazdy
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

28.12.2020 6 dní First Minute 496 € +475 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Silvester v Moskve – tomu hovoríme „zahájiť Nový rok originálne“. Tak neváhajte a oslávte ho spolu s nami v jednej zo svetových metropol, v MOSKVE. Nech sa stane vstup do Nového roka pre Vás pamätným. Počas 6 dní spoznáte najslávnejšie miesta. Navštívite Červené námestie a Kremeľ, pozriete si sídlo cárov, vyskúšate ruskú trojku, oboznámite sa s históriou kozmonautiky a mnoho iného. Silvester štýlovo a na ruskú nôtu len s nami.

Program:

1.Deň
Prílet do Moskvy vo večerných hodinách
Transfer do hotela
Voľný čas

2. Deň 
Raňajky v hoteli
10:45 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
12:00 Exkurzia na vyhliadku vo veži „Federácie“ v Moscow city – spolu sa vyberieme na návštevu výhliadky vo veži Federácie (374 metrov vysoká veža je najvyššou vežou v Európe), ktorá sa nachádza na 89 poschodí, najväčšieho biznis centra v Európe. Na vyhliadku vo výške viac ako 200 metrov nás vyvezie výťah, ktorý ide rýchlosťou 8 metrov za sekundu. Dozviete sa informácie o jedinečnej architektúre Moscow city. Z vyhliadky uvidíte Expocentrum, Vežu Evolúcia, Vežu Impéria , Sklenené Afimall city a mnoho iných pamiatok. Na poschodí máte možnosť navštíviť aj 360 stupňový panorama bar, tak prečo si nevychutnať drink vo výšinách. Zároveň Vás čaká darček v podobe profesionálnej fotografie na pamiatku a zmrzlina na osvieženie.
14:00 Exkurzia do múzea Kozmonautiky na VDNCH – Počas exkurzie sa oboznámite so sovietskou a ruskou kozmonautikou. Napríklad so vznikom tohto priemyslu v ZSSR, prvými vesmírnymi jazdcami, prvými družicami Zeme, s prvým letom človeka do vesmíru, s letmi kozmických aparátov na Mesiac a pod.
15:00 Exkurzia legendy a história VDNCH – VDNCH bol pôvodne komplex pavilónov, kde prebiehali a aj dodnes prebiehajú rôzne výstavy a svojho času to bol najväčší výstaviskový komplex v Európe. V parku sa nachádza mnoho monumentálnych pamätníkov 20. storočia. V zime sa VDNCH mení na rozprávkovú krajinu pokrytú ľadom a ľadovými sochami. Využite jedinečnú šancu zakorčuľovať si na najväčšom klzisku na svete  (20549 metrov štvorcových).
17:00 koniec exkurzie
voľný čas a samostatný návrat do hotela

3.Deň  
Raňajky v hoteli
O 10:00 stretnutie so sprievodcom na recepcii
11:30 Exkurzia do Kolomenskoje – v 16. storočí si toto miesto vybrala za svoje letné sídlo cárska rodina.  Na počesť narodenia Ivana Hrozného v r. 1532 postavili v Kolomenskom unikátny chrám Nanebovstúpenia Krista (prezývaný aj biely stĺp), ktorý je od r. 1994 na zozname svetového dedičstva UNESCO. V súčasnosti 390 hektárov slúži ako skanzen. No počas exkurzie Ruská zima vám ukážeme ešte viac. Ruská zima – sprievodca Vás prevedie palácom cára Alekseja Michajloviča, ktorý svojou nádhernou archiektúrou očarí každého navštevníka. Povozíme Vás na pravých ruských saniach tzv. Trojke a naučíte vás aj tradičné ruské zimné hry. Nebudú chýbať ani rozprávkove postavy ako snehuliak (zo sovietskych rozprávok), či cár a cárovna. Nakoniec Vás pohostíme čajom a blinami (niečo ako naše palacinky).
15:00 Obed v tradičnej ruskej reštaurácii
17:00  
návrat do hotela

4.Deň
Raňajky v hoteli
08:45 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
09:00 Exkurzia po podzemných palácoch Moskvy  Ide o jedinečnú prehliadku moskovským metrom a jeho skvostami. Vypočujete si históriu moskovského metra a pozrite si jeho najkrajšie stanice ako napríklad Námestie revolúcie, Kyjevskaja, Komsomolskaja, Novoslabodskaja či Bieloruská a mnoho iných.
10:30 Exkurzia po srdci Moskvy – pešia exkurzia po historickom centre mesta. Návšteva Kremľa a katedrály. Zvonica Ivana Veľkého, cár-zvon, cár-delo. Námestie katedrál – Uspenkaja katedrála, Blagoveščenskaja katedrála, Alexandrovská katedrála.Prehliadka Červeného námestia, Alexandrovský sad, Manéžne námestie a GUM.
14:00 koniec exkurzie a voľný čas
Prípravy na večerný program  a voľný čas
Silvestrovský večer (možné si zakúpiť silvestrovský večer s programom)

5.Deň
Raňajky v hoteli
13:45 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
14:00 Autobusová prehliadka novoročnej Moskve so zastávkami 
– uvidíte napr. Tverskú ulicu, Parlament, bývalú centrálu KGB, Liubjanske námestie,Chrám Krista Spasiteľa, Biely dom, Vorobojove hory (panoráma mesta), MGU (Moskovská štátna univerzita), Park Víťazstva – Pamätník zasvätený druhej svetovej vojne atď. Prehliadka zahŕňa zastávky pri jednotlivých pamiatkach, čas na fotenie. Nezahŕňa vstupy do pamiatok. Atmosféru dotvoria vianočné a novoročné ozdoby a vianočné stromčeky po celej Moskve.
Voľný čas
17:00 Exkurzia do múzea vianočných ozdôb – dozviete sa viac o trochu nezvyčajnej histórii Vianoc. Tradície, techniky zdobenia a mnoho iného. Workshop na výrobu a zdobenie vianočných ozdôb – popustite uzdu svojej fantázii a vyzdobte si vianočné gule podľa vlastného vkusu a vytvorte pre seba dokonalú novoročnú spomienku na Moskvu.
19:00 koniec exkurzie a návrat do hotela

6. Deň
Raňajky v hoteli
Voľný čas
Odchod na letisko
Prílet domov

*zájazd garantujeme od 8 osôb

Cena zahŕňa:
Ubytovanie v hoteli Gamma-Delta 3* Izmailovo (fotky nižšie v galérii)
Obedy (1x podľa programu)
transfery z/na letisko v Moskve
transfery v rámci exkurzií
slovensky/česky hovoriaci sprievodca
všetky vstupy podľa programu
prenájom korčúľ a lístok na klzisko

Cena nezahŕňa:
víza – 55 EUR/os
poistenie- 12 EUR/os
Silvestrovský večer v hoteli – 120 EUR/os, deti od 7 do 14 rokov 66€ osba
Silvestrovský program zahŕňa hudobné vystúpenia a show, švédsky stôl, nealko nápoje a neobmedzené množstvo šampanského, začiatok o 22:00 v priestoroch hotela
letenky od 300€/osoba


*na požiadanie Vám vieme urobiť ponuku aj s letenkou

Moskva

Generované systémom ProfiTour