Cyprus Afroditin ostrov

Agia Napa, poznávací zájazd Cyprus Panenské pláže, poznávací zájazd Cyprus Krásne zákutia, poznávací zájazd Cyprus Panenské pláže, poznávací zájazd Cyprus Panenské pláže, poznávací zájazd Cyprus Panenské pláže, poznávací zájazd Cyprus Západ slnka, poznávací zájazd Cyprus Cyprus Kykkos monastery Románske pamiatky, poznávací zájazd Cyprus Agion Anardyry, poznávací zájazd Cyprus
Destinácia: Cyprus
Kód zájazdu: 1105366
Cena od: 1 099 €
Príplatky od: 30 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

27.09.2020 8 dní Last Minute 1 099 € +30 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
Cyprus - najvýchodnejší európsky ostrov, na ktorom sa narodila bohyňa lásky Afrodita, si zamilujete i Vy. Zláka Vás svojím nádherným a priezračným morom, úchvatnými scenériami hôr, úžasnou históriou, kultúrou, bohatým nočným životom, a v neposlednom rade i vynikajúcou kuchyňou. Uvidíte starobylé mestá Nikózia či Limassol, maľované ortodoxné kostoly v Troode, hrobky kráľov v Pafose a veľa ďalších zaujímavostí.

Program:


1. deň:
Odlet na Cyprus, po prílete transfer do hotela. Ubytovanie, podľa časových možností individuálne voľno, večera.

2. deň:
Po raňajkách odchod na celodenný výlet na juhovýchod ostrova po pobrežnej ceste. Prvou zastávkou bude letovisko Agia Napa s idylickým prístavom plným farebných rybárskych plavidiel a malebným starobylým centrom, ktorému dominuje kláštor s rovnomerným názvom slúžiaci ako pútnické miesto. Pobrežie Agia Napa je preslávené rozsiahlymi, striebristými plážami – najznámejšia je Nissi, ktorá sa pravidelne umiestňuje na popredných miestach v rebríčkoch mapujúcich najkrajšie pláže sveta. Presun do národného parku Capo Greco, známeho najväčšími a najzaujímavejšími skalnými útvarmi a jaskyňami na Cypre. Odchod do Protarasu, zastávka na pláži Fig Tree Bay so zlatým pieskom, azúrovou vodou a množstvom plážových barov, ktoré ponúkajú pravé cyperské frappé. Presun do osady Dherynia, návšteva kultúrneho centra, odkiaľ je možno vidieť „mesto duchov“ Famagustu. Deň ukončíme prehliadkou záhrad CyHerbia v Avgorou s bludiskom z liečivých kríkov a rastlín. Návrat do hotela, večera.

3. deň:
Raňajky. Odchod na prehliadku Chirokitie – 8 500 rokov starého osídlenia zapísaného na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Následne presun do Limassolu – jedného z najstarších pobrežných miest, kde okrem úchvatnej prímorskej scenérie možno obdivovať aj viaceré historické pamiatky – stredoveký hrad, mešity, či byzantské kostoly. Pokračovanie k legendárnemu hradu Kolossi, následne návšteva Kourionu – Eustoliova vila s antickými kúpeľmi, grécko-rímskym divadlom, odkiaľ je úchvatný výhľad na more. Zastávka pri Afroditinej skale - miesta, kde sa podľa legendy z morskej peny zrodila bohyňa plodnosti a lásky, Afrodita. Odchod do ďalšieho pobrežného mesta Pafos (UNESCO). Po návšteve archeologického parku s preslávenými mozaikami so scénami z gréckej mytológie a prechádzke v prístave, ubytovanie v Paphose, večera.

4. deň:
Po raňajkách návšteva miesta, kde bol v roku 45 svätý Pavol bičovaný vtedajším rímskym guvernérom, keď na ostrove hlásal křesťanstvo v doprovode sv. Barnabáša. Následne presun do archeologického areálu s „Kráľovskými hrobkami“ vytesanými z kameňa. Pokračovanie ku kláštoru Agios Neophytos, založeným cyperským pustovníkom Neophytosom v 12. storočí a rybárskej štvrte mesta Polis – Lakki. Zastávka pri Afroditiných kúpeľoch - idylickom jazierku s nádherným výhľadom na záliv. Presun do vinárskej oblasti paphoského regiónu, ochutnávka vína a pokračovanie k mysu Drepano. Po návšteve kostola sv. Juraja v dedine Pegeia uvidíme krásne prírodné scenérie polostrova Akamas. Cez pobrežnú oblasť Coral Bay obkolesenú banánovými plantážami a vinohradmi, návrat na hotel v Paphose, večera.

5. deň:
Raňajky, cesta horským masívom Trodos s panoramatickými scenériami a malebnými dedinkami, s výhľadom na najvyššiu horu Cypru, Olymp. Príchod k najväčšiemu cyperskému kláštoru Kykkos, ktorý je obklopený stredomorskými vysokohorskými lesmi. S  prehliadkou kláštora je spojená i návšteva hrobky prvého prezidenta Cyperskej republiky a arcibiskupa Makaria III. Prejazd tradičnou dedinkou Kakopetria a pokračovanie do hlavného mesta Nikózie. Ubytovanie, večera.

6. deň:
Po raňajkách prehliadka historického centra mesta Nikózia – Benátske opevnenie, brána Famagusta, katedrála St. Johns, archeologické múzeum, voľno na Laiki Geitonia a ulici Ledra, pokračovanie pešo do Tureckej časti mesta. Prehliadka výstavnej korunovačnej katedrály Agia Sofia a následne návšteva Veľkého hostinca (The Great Inn – karavansaray) zo 16. storočia, ktorý bol neskôr využívaný Britmi ako väznica. Odchod na ubytovanie, večera.

7. deň:
Raňajky. Voľno na kúpanie a oddych. Večera.

8. deň:
Raňajky, transfer na letisko, odlet na Slovensko.Ubytovanie:
5x v hoteli 4*, 2x v hoteli 5*

Stravovanie:
5x polpenzia, 2x all inclusive


Doprava:
Letecká, autokarová počas pobytu.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu BA / KE – Larnaca – BA / KE, autobus, resp. mikrobus podľa programu, 5x ubytovanie s polpenziou v hoteli 4*, 2x ubytovanie s all inclusive v hoteli 5*, ochutnávka vína, sprievodcu CK. Servisné poplatky 220 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Generované systémom ProfiTour