Okruh Gréckom

?Okruh Gréckom - obrázok č. 1 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 2 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 3 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 4 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 5 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 6 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 7 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 8 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 9 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 10 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 11 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 12 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 13 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 14 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 15 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 16 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 17 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 18 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 19 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 20 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 21 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 22 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 23 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 24 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 25 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 26 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 27 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 28 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 29 ?Okruh Gréckom - obrázok č. 30
Destinácia: Grécko
Kód zájazdu: 991713
Cena od: 610 €
Príplatky od: 4 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

25.09.2019 8 dní Last Minute 610 € +4 € odlet: Katovice letecká
25.09.2019 8 dní Last Minute 619 € +4 € odlet: Varšava letecká

Popis zájazdu

Popis hotela:

Hotely 2 *, 3 * a 4 * - 7 nocí
Hotely sú umiestnené zvyčajne mimo centrá miest, niektoré pri mori, niektoré majú bazén.

Izby - dvojlôžkové (s možnosťou prístelky), s vlastným sociálnym zariadením a klimatizáciou.

Strava - rozšírené kontinentálne raňajky, za príplatok sú možné večere

Miestne kategórie - B, C

Upozornenie! Pre záujemcov možnosť predĺženia zájazdu o 3, 4 alebo 7 dní pobytu na Olympskej riviére alebo Chalkidiki podľa vlastného výberu.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:
Delfy - Delfská veštiareň • Vergina • visuté kláštory - Meteory • Mykény a Agamemnónov palác • Atény a nádherná Akropolis • Olympia • Thermopyly a socha Leonida • pre záujemcov možnosť predĺženia pobytu na Olympskej riviére alebo na polostrove Chalkidiki

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Prelet charterovým lietadlom do Solúna v Grécku. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela v okolí Solúna (hotel s bazénom).

Deň 2
Po raňajkách prejazd do Vergine (zoznam UNESCO), kde uvidíme úžasnú mohylu - múzeum s kráľovskými hrobkami vládcov Macedónska (zo 4. storočia pred n. l.), vrátane Filipa II. Macedónskeho a jednej z jeho manželiek. Mimoriadna forma tohto podzemného múzea a ohromujúce zbierky odlišujú toto miesto od iných. Najcennejšími nálezmi sú nielen klenuté hroby, ale tiež veľké množstvo predmetov, s ktorými boli pochovávaní mŕtvi a tiež početné maľby na stenách mohyly. Následne prejazd v smere Atén. Počas cesty sa zastavíme pri Termopylách, v mieste kde sa konala slávna bitka Peržanov s Grékmi, uvidíme tu pamätník Leonidas. Príchod do hotela v Aténach, ubytovanie, prenocovanie. Pre záujemcov grécky večer v Place (fakultatívne).

Deň 3
Po raňajkách návšteva Atén. Prehliadku začneme pri kopci Akropolis s ruinou Parthenónu, Erechtheion, monumentálnou vstupnou bránou zvanou Propylaje a navštívime Národné archeologické múzeum. Následne prejdeme starovekou gréckou Agorou, ktorá bola od 6. storočia pr. n. l. centrom politického života v Aténach. Uvidíme slávny Hephaestov chrám a Attalovo stĺporadie. Počas prehliadky mesta uvidíme striedanie stráží pri parlamente, Panathenajský štadión, Chrám Dia Olympského. Nasleduje prechádzka po Place - kedysi najstaršej remeselníckej štvrti a dnes najromantickejšej časti hlavného mesta Grécka. Prejazd v smere Peloponézu. Pre záujemcov plavba po Korintskom kanáli (fakultatívne). Následne prejazd do hotela v Tolo alebo Loutraki (v niektorých termínoch možnosť ubytovania v okolí Korintu), ubytovanie, prenocovanie. Tento deň odporúčame tiež fakultatívny výlet do krásneho mesta Nafplio (neskoro večer).

Deň 4
Po raňajkách prehliadka Little Loop Argolikos (Malé Argolické slučky). Zastavíme sa v Epidaurus, kde sa nachádza najlepšie zachované antické divadlo, známe po celom svete svojou mimoriadnou akustikou. V Epidauros tiež uvidíme sanktuárium boha lekárskeho umenia Asclepia. Cestou navštívime prvé hlavné mesto osamostatneného Grécka - Nafplio, mesto s krásnym benátskym opevnením a pozoruhodným starým mestom a námestím Syntagma. Následne pôjdeme do Mykén: navštívime múzeum, prejdeme sa preslávenou Levou bránou, citadelou, zastavíme sa pri Atreovej pokladnici, ktorá je nazývaná tiež Agamemnonovým hrobom. Prejazd do hotela v okolí Olympie, ubytovanie a prenocovanie.

Deň 5
Po raňajkách prejazd na prehliadku Olympie, mesta, kde sa pred viac ako 1500 rokmi odohrávali najdôležitejšie Panhelénske hry. Navštívime gymnasion, Chrám bohyne Héry, Chrám Boha Dia, Feidovu pracovňu, štadión a Archeologické múzeum. Následne prejazd do Delf, ubytovanie v hoteli, prenocovanie.

Deň 6
Po raňajkách prehliadka Delf, ktoré boli v staroveku považované za stred Zeme. Uvidíme Svätý okruh s klenotmi, Apolónov chrám, rímske divadlo, štadión kde prebiehali Pýthijské hry. Návšteva archeologického múzea, jedno z najdôležitejších v Grécku. Prejazd do hotela v Kalambace alebo Mouzaki, prenocovanie.

Deň 7
Po raňajkách návšteva visutých kláštorov Meteora, čo znamená "vo vzduchu zavesené". Sú považované za jednu z najväčších turistických atrakcií Grécka - patria medzi 100 divov sveta (je nutnosťou mať zodpovedajúce oblečenie: zakryté ramená, dámy dlhé sukne, páni dlhé nohavice), návšteva výrobne byzantských ikon. Prejazd do Solúna. V závislosti na časových možnostiach zastavíme pri jednej z najkrajších pláží na Olympskej riviére ku krátkemu odpočinku. Potom navštívime Solún, druhé najväčšie mesto Grécka. Cez mesto vedie tepna, ktorá bola v dávnych dobách súčasťou slávnej Via Egnatia. Uvidíme okrem iného: Bielu vežu - symbol mesta, Rotundu - najstaršiu pamiatku v Solúne, pochádzajúcu z prelomu 3. - 4. storočia a kostol sv. Demetria. Prehliadku zakončíme prechádzkou pozdĺž pobrežnej promenády. Večer ubytovanie v hoteli v okolí Solúna.

Deň 8
Po raňajkách vysťahovania z hotela a transfery:
- klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko.
- klienti pokračujúci v pobyte na Chalkidiki alebo na Olympskej riviére - transfer do vybraného hotela. (Realizácia programu zahŕňa prejazd asi 1850 km)

Upozornenie k programu
Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


Ostatné:
Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o . 

Cena:
Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom do / zo Solúna, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), všetky transfery klimatizovaným autokarom alebo autobusom, stravovanie: raňajky, za príplatok večera (6), služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny). Predĺženie na ostrove Chalkidiki a na Olympskej riviére zahŕňajú: 3 noci (odlet v stredu, návrat v sobotu), 4 noci (odlet v sobotu, návrat v stredu), 7 nocí (odlet a návrat v stredu alebo odlet a návrat v sobotu).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, ďalšie jedlá a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupného, ??služieb miestnych sprievodcov a systému Tour Guide - cca 190 EUR / osoba. Fakultatívne výlety (pre záujemcov): grécky večer - cca 35 EUR / osoba, Plavba po Korintskom kanále - cca 27 EUR / osoba, Nafplio v noci - cca 12 EUR / osoba. Orientačná cena jedného obeda cca 10 EUR (počas okruhu budú organizované prestávky na obed).
Cena zájazdu nezahŕňa pobytovú taxu, ktorej výška je 10-15 EUR / izba / týždeň. Poplatok je povinný a hradí sa u sprievodcu alebo na recepcií pri ubytovaní.

Žiaci a študenti sú povinní mať so sebou študentský preukaz. 

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Dookoła Grecji
Kód zájazdu: GOT

Generované systémom ProfiTour